Náš příběh

Rádi bychom představili sami sebe - jmenujeme se Lenka a Radek Kubešovi a hostinec U Procházků je místem, kde si plníme náš společný sen. Radek se se svou praxí v gastronomii dostal do hradních prostor, kde nabral cenné zkušenosti. Dalším gastronomickým milníkem byl několikaletý pobyt a profesní růst v Bavorsku. Lenka byla dlouholetou obchodní zástupkyní pro velkoobjemového dodavatele v oblasti gastronomie. Životní cesty se nám vždy setkávali se světem kvalitního jídla a pití, které oba milujeme. 

IMG_9390.JPG

historie místa u procházků

Historie místa samotného sahá až o téměř 200 let zpět. Na konci 18. století se v domě provozovala hospoda, byla však panská. Provozní rodina Korandů si zanedlouho však postavila vlastní hostinec na horní části náměstí, a toto místo bylo pronajato obchodníkovi z Třebíče, který hospodu pojmenoval "U Zeleného stromu". Bohužel se v roce 1879 dostala hospoda do exekučního řízení, odkoupila ji hraběnka Anna Widmanová. O 3 roky déle hospodu směnila za selský grunt s hospodářem Františkem Procházkou. Koncese však stále patřila rodině Kovandů. Po úmrtí pana Procházky, v roce 1929, přebral provoz jeho syn Richard Procházka, zažádal a založil vlastní oprávnění k provozování ubytování cizinců a podávání pokrmů, výčepu vína a držení povolených her. Výčep piva a kořalky však nebyl v koncesi zahrnut. 50. léta pro rodinu Procházků byla zdrcující a ztrátová, provozovnu (hostinec) i veškerý majetek byl znárodněn. V horním patře domu vznikly kanceláře JZD. Hostinec spadal do správy Jednoty. 

Po Sametové revoluci byl majetek navrácen rodině Procházků, kterým patří dodnes. Hostinec v dnešní podobě jak jej znáte je ve vlastnictví Procházků už od první republiky. 

IMG_0969.JPG
IMG_0990.JPG