naše osobní doporučení:

KAM NA VÝLET

Gastronomie je o zážitku, o prožitku - pojďte spojit skvělé jídlo s poznáváním nových míst, to my u Procházků máme úplně nejraději. Jídlo k cestování neodmyslitelně patří když poznáváme svět, ale proč bychom toto pravidlo nemohli uplatňovat i pro výlet za gastronomií v tuzemsku? Prohlédněte si naše tipy na výlety v okolí, které jsou vhodné pro nejmenší ale i nejzkušenější. 

Jaroleto.png

na jaro a léto

Že naším městem prochází cyklostezka podél řeky ví téměř každý, kdo k nám do Luk zavítá. Víte ale, že se z Luk na kole dostanete až do Třebíče ? A začít můžete už v Jihlavě? V Jihlavě vřele doporučujeme ZOO bez mříží, a v Třebíči například stojí za návštěvu památka UNESCO - Bazilika sv. Prokopa.

Zastávka na skvělém obědě u nás můžete spojit s osvěžujícím zážitkem na našem koupališti, které Vás mile překvapí.

Máte-li raději pěší aktivity, určitě se projděte z historického centra Brtnice až ke zřícenině Rokštejn. Nejbližší zastávka na osvěžující točenou malinovku a poctivý trhaný burger? No přeci u nás! Tak se zastavte ...

na podzim a zimu

Že prší a vy nemáte plány na sobotní odpoledne? Tak co takhle muzeum autíček v nedaleké Přísece, které bude bavit malé i velké - z nostalgie i zvědavosti. Až si užijete modely a exponáty, budeme Vás vyhlížet s horkým džusem a alžírskou kávou, ke které nabídneme například štrůdl nebo horké maliny. Sladká tečka za skvělým podzimním dnem prostě nesmí chybět!

Zvídaví jedinci jistě ocení náš moderní tip. Doporučujeme absolvovat návštěvu Muzeua nové generace. MNZ je interaktivní a multimediální expozice v zámku ve Žďáře nad Sázavou. 

Pro zimní aktivity venku je jednoznačnou volbou zdejší svah pro lyžaře i snowboardisty, v Lukách vítáme všechny milovníky zimních sportů. A k nedělní zimní procházce se nabízí 8km trasa přírodní rezervací Údolí Brtnice - po modré až k nám se odměnit!

2.png